POLSKIE ORŁY WLECIAŁY DO ¼ EURO!

Polacy w dalszym ciągu śnią! Po wielu latach posuchy, w kwestii wyników piłkarskiej reprezentacji Polski, nasi reprezentanci dokonali tego, czego nie byli w stanie zrobić przez minione lata i awansowali do ¼ Euro. Po zaciętym boju pokonali Szwajcarię po serii rzutów karnych, jednak, jak zdążyli nas nasi piłkarze przyzwyczaić, nie obyło się bez nerwów i chwil niepewności.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Polaków. Już w pierwszej minucie spotkania, bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki zmarnował Arkadiusz Milik, kontynuując tym samym swój festiwal nieskuteczności, który rozpoczął się w pierwszym meczu z Irlandią Północną. Meczy był typowym pójściem cios za cios, jednak to nasi zawodnicy mieli zdecydowanie lepsze sytuacje i sam Arek Milik powinien strzelić co najmniej 2-3 bramki.

Polacy wyszli na prowadzenie w 39 minucie, kiedy to z kontrą wyszedł Kamil Grosicki i bardzo ładnym podaniem obsłużył strzelca bramki z Ukrainą, Kubę Błaszczykowskiego. Kuba strzelił między nogami interweniującego bramkarza Szwajcarii i Polacy wszyli na prowadzenie 1:0! Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.