ATHLETIC BILBAO ZMIAŻDŻYŁO BARCELONĘ!

aut. Summer

Sensacja na San Mamés. W pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii Athletic Bilbao zmiażdżyło Barcelonę! Baskowie wygrali aż 4:0!

Athletic Bilbao wzięło przykład z Sevilli – Barcelonie da się strzelać bramki, dużo bramek. Baskowie pokonali Ter Stegena aż cztery razy!

Przebieg meczu

Piłkarze Athletic Bilbao od początku spotkania byli groźni. Gospodarze prowadzili grę. Katalończycy biegali zagubieni za piłką. Już w 11′ minucie świetną okazję na zdobycie gola miał Javier Eraso. Ter Stegen wybił i gospodarzom został przyznany rzut rożny. W 13′ piękną bramkę zdobył Mikel San Jose. Pierwszy kwadrans meczu z pewnością był niespodzianką i przyniósł wiele radości kibicom na San Mames. Ta trwała do samego końca… Po objęciu prowadzenia przez Athletic Katalończycy stali się groźniejsi. W 27′ swojej szansy nie wykorzystał Luis Suarez. Gospodarze grali dość spokojnie, dbając o to, by utrzymać korzystny wynik. W 45′ minucie do rzutu wolnego podszedł Leo Messi, jednak bramkarz z Bilbao, Iraizoz, poradził sobie ze strzałem Argentyńczyka bez problemu. Piłkarze Athletic zeszli do szatni z jednobramkową przewagą.