BŁASZCZYKOWSKI POWRÓCIŁ W WIELKIM STYLU

Jakub Błaszczykowski zdobył gola w środowym meczu 18. kolejki włoskiej Serie A, w którym Fiorentina pokonała na wyjeździe Palermo 3:1. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

30-letni skrzydłowy pojawił się na boisku w 60. minucie spotkania, zastępując Josipa Ilicicia. Dla Polaka był to pierwszy występ od 13 listopada, kiedy to zobaczyliśmy go na boisku w towarzyskim starciu z Islandią (4:2). „Kuba” na placu gry przebywał wtedy 12 minut. Powód? Naderwanie mięśnia dwugłowego lewego uda. Zawodnik musiał pauzować kilka tygodni, ale z jego zdrowiem wszystko jest już w porządku.

Po faulach na Błaszczykowskim dwóch zawodników zespołu z Sycylii zostało ukaranych żółtymi kartkami. Natomiast w doliczonym czasie gry, po doskonałym dograniu Borjy Valero, były piłkarz Borussii Dortmund zgubił krycie, uniknął spalonego i z zimną krwią pokonał Stefano Sorrentino.