ELIMINACJE DO EURO 2016 – GRUPA A

Holandia – Islandia

Wbrew pozorom wynik spotkania nie powinien był być niespodzianką. W spotkaniu wyjazdowym Holendrzy przegrali 2:0, a to właśnie Islandia jest liderem grupy A. W Amsterdamie gospodarze nie popisali się ani skuteczną, ani piękną grą. Po pół godziny gry Martins Indi opuścił boisko, oglądając czerwony kartonik za bardzo brutalny faul. Islandczycy nie wykorzystali swojej przewagi liczebnej w pierwszej połowie. W drugiej natomiast, kolejny Holender „popisał się” faulem. Tym razem została podyktowana jedenastka. Sigurdsson wykonał ją doskonale, strzelając tuż obok lewego słupka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:0. Islandia nadal jest pierwsza z 18 punktami, a Holendrzy zajmują trzecią pozycję z 10 oczkami.

Turcja – Łotwa

Spotkanie rewanżowe zakończyło się takim samym wynikiem jak pierwsze spotkanie między tymi reprezentacjami. Pomimo remisu 1:1, mecz Turcja – Łotwa był bardzo ciekawy i obfitował w wiele emocjonujących akcji. W pierwszej połowie dominowali zdecydowanie gospodarze, którym do zdobycia bramki zabrakło szczęścia. Turcy stworzyli sobie wiele spektakularnych okazji, a Łotyszów na boisku nie było prawie widać. Bramkę udało się gospodarzom zdobyć dopiero w 77′ minucie. Po pięknej asyście Ardy Turana gola strzelił Inan. Turcy liczyli na to, że uda im się zachować taki wynik do końca spotkania. Jednak w 90+1′ minucie bramkę wyrównującą dla gości zdobył Sabala. Drużyny podzieliły się punktami i tak Turcja ma ich na koncie 9, zajmując czwartą pozycję, a Łotwa ma 4 oczka i jest na miejscu piątym.