ELIMINACJE DO EURO 2016 – GRUPA B

Eliminacje do Euro 2016. Skrócona relacja z meczów grupy B. Spotkania przebiegły bez większych zaskoczeń i niespodzianek. Liderem grupy nadal jest Walia.

Belgia – Bośnia Hercegowina

W meczu na wyjeździe Belgowie zremisowali tylko 1:1. Natomiast rewanż był widowiskiem pełnym wrażeń. Na początku meczu Bośniacy zaskoczyli, przejmując prowadzenie po pierwszym kwadrancie. Bramkę zdobył Edin Dzeko. Gospodarze nie czekali długo z odpowiedzią. Już w 23′ minucie gola wyrównującego strzelił Fellaini. Wtedy to właśnie Belgowie zaczęli prowadzić grę. Przed końcem pierwszej połowy drugą bramkę zdobył nowy nabytek Manchesteru City, Kevin de Bruyne. W ostatnim kwadransie spotkania, po ostrym faulu Sujinicia sędzia odgwizdał rzut karny. Eden Hazard wykonał jedenastkę perfekcyjnie. Belgia wygrała 3:1, zajmując obecnie drugą pozycję w grupie z 14 punktami. Bośniacy z 8 oczkami są na miejscu piątym.