SERIE A: JUVENTUS MISTRZEM PO RAZ PIĄTY Z RZĘDU!

Dzięki wygranej rzymian w poniedziałkowym meczu AS Roma – Napoli (1:0), Juventus F.C. został mistrzem Włoch piąty już raz z kolei. Dzień przed meczem Romy i Napoli, czyli trzeciej drużyny z drugą, Juve pokonało na wyjeździe Fiorentinę 2:1, cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Błaszczykowski.

Mecz Fiorentina – Juventus już od pierwszych minut spotkania był bardzo żywy. Fiołki podjęły rękawice i śmiało atakowały bardziej utytułowanego rywala. Przyniosło to efekt już w 20 minucie, kiedy to Frederico Bernardeschi strzelił prawidłową bramkę, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Kolejną bramkę zdobyły popularne „Zebry” po pięknym podaniu Khediry do Pogby, ten drugi odegrał piłkę głową do Mandzukicia, Chorwat z kolej uderzył z pierwszej piłki w róg bramki, nie dająć tym samym szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.