POLSKIE ORŁY WLECIAŁY DO ¼ EURO!

Druga część meczu to wzmożone ataki Helwetów. Vladimir Petkovicz zdecydował się na grę trzema napastnikami, co przyniosło zamierzony skutek w 82 minucie, kiedy to Xherdan Shaqiri strzelił fenomenalną bramkę zza linii pola karnego. W międzyczasie kilkoma rewelacyjnymi interwencjami popisał się Łukasz Fabiański, ratując nasz zespół przed stratą bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i przyszedł czas na pierwszą dogrywkę Polaków w historii wielkiej reprezentacyjnej piłki po czasach wojennych.

Dogrywka jednak nie przyniosła rozstrzygnięcia i po raz pierwszy Polacy stanęli w konkursie jedenastek. Każdy z naszych strzelających popisał się celnym strzałem i dzięki niecelnemu uderzeniu Granita Xhaki Polacy awansowali do ¼ Euro!

Naszym rywalem na tym etapie rozgrywek będzie zwycięzca meczu Chorwacja – Portugalia. Początek spotkania odbędzie się w czwartek 30 czerwca o godzinie 21. Obecna reprezentacja już napisała swoją historię i piszę ją dalej, a nam pozostaje zaciskanie mocno kciuków i kibicowanie do samego końca.