ATHLETIC ZDOBYŁO SUPERPUCHAR HISZPANII. BARCELONA NA KOLANACH

Już po piątkowym (14.08) spotkaniu, co poniektórzy nie dowierzali… Baskowie powalili Barcelonę na kolana. Spotkanie na Camp Nou okazało się formalnością. Athletic zdobyło Superpuchar Hiszpanii po remisie 1:1.

Oszałamiające zwycięstwo

Piłkarze Bilbao podeszli do spotkania bardzo poważnie. Pomimo wysokiej przewagi po pierwszym spotkaniu, zawodnicy nie mieli zamiaru tylko się bronić. Barcelona nie pokazała nic nadzwyczajnego, poza świetną dyspozycją bramkarza Bravo, który wystąpił zamiast Ter Stegena. Niemiec bowiem wpuścił aż 8 bramek w ciągu dwóch ostatnich spotkań… W pierwszej połowie Katalończycy zdominowali gości, jednak owa dominacja opierała się tylko na posiadaniu piłki, które po pół godziny gry wynosiło 76% – 24%. Tiki-taka Barcelony nie wnosiła nic nowego na murawę, a Baskowie nie mieli zamiaru zaprzepaścić wyniku, który zdobyli na San Mamés. W 38′ minucie genialną szansę na zdobycie prowadzenia dla Bilbao miał Javier Eraso. Z racji tego, że niewykorzystane okazje się mszczą… już pięć minut później po wspaniałej asyście Luisa Suareza gola po prostym wykończeniu zdobył dla gospodarzy Messi. Do szatni piłkarze Barcelony zeszli z nadzieją. Brakowało tylko trzech bramek, aby doprowadzić do dogrywki.