ELIMINACJE DO EURO 2016 – GRUPA A

Eliminacje do Euro 2016: relacja z siódmej kolejki grupy A.

Czechy – Kazachstan

Czesi rozegrali ciekawsze spotkanie na wyjeździe, wygrywając 4:2. Mecz rozegrany u siebie należał raczej do przeciętnych. Gospodarzom brakowało trochę motywacji do tego, by grać lepiej.
Kazachowie zaskoczyli Czechów i to oni przejęli i utrzymali się przy prowadzeniu w pierwszej połowie. Bramkę dla gości zdobył Logvinenko w 21′ pozostawiając Petra Cecha bez szans na obronę. Gospodarzom udało się wyrównać dopiero w 74′ minucie! Po strzale głową Milana Skody mamy remis. W 86′ po raz drugi z główki zdobywa bramkę ponownie Skoda. Mecz zakończony 2:1 daje w sumie 16 punktów Czechom, którzy utrzymują drugą pozycję i kolejny przegrany mecz dla Kazachów, którzy zgromadzili dotychczas tylko jedno oczko i zajmują ostatnie miejsce.