HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO POLAKÓW NA EURO!

Pierwszy mecz Polaków na Euro we Francji i od razu trzy punkty! Po raz pierwszy od 1974 roku wygraliśmy spotkanie inauguracyjne na turnieju najwyższej rangi i po raz pierwszy od lat 80-tych udało utrzymać się czyste konto. No i po raz pierwszy w historii Mistrzostw Europy wygraliśmy pierwsze spotkanie. Polacy pokonali zespół Irlandii Północnej 1:0, po bramce zdobytej przez Arkadiusza Milika.

Już od pierwszych minut spotkania nasi reprezentanci jasno dali do zrozumienia, że zależy im wyłącznie na zwycięstwie. Od pierwszego gwizdka sędziego białoczerwoni ruszyli pod pole karne rywali i przez większość czasu konstruowali ataki pozycyjne, które wyglądały o niebo lepiej, niż w przypadku dwóch minionych sparingów.

Najlepszą sytuację do zdobycia bramki w pierwszej połowie spotkania mieli Polacy, a dokładniej Arkadiusz Milik. Wspomniana sytuacja miała miejsce w 30 minucie spotkania, kiedy to napastnik Ajaxu otrzymał bardzo dobre podanie od Łukasza Piszczka, niestety, ale mając przed sobą jedynie bramkarza rywali, Polak nie trafił w bramkę.