MANCHESTER UNITED – PEWNY AWANS DO LIGI MISTRZÓW

Druga połowa

Drugą część meczu Manchester United rozpoczął agresywnie. Już po pięciu minutach po przepięknej asyście Hererry, bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył Wayne Rooney. Pomimo wysiłków piłkarze Brugge nie potrafili zdobyć bramki. Mieli świadomość, iż tracąc drugą bramkę u siebie, szansa na awans staje się coraz bardziej odległa. W 57′ minucie Manchester United odebrał im wszelkie nadzieje. Rooney strzelił klasycznego hat-tricka. Po asyście Juana Maty, kapitan drużyny z Old Trafford zdobył trzecią bramkę dla gości. Chwilę później kolejnego gola dla United zdobył Herrera. Brugia była na kolanach… Belgowie walczyli o gola honorowego. Szansę na zdobycie go miał Vanaken, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. W 81′ minucie po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Duarte, Manchester United dostał szansę na zdobycie kolejnego gola. Chicharito strzelił jednak niecelnie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:4. Czerwone Diabły awansowały pewnie do Ligi Mistrzów.