CHELSEA POKONAŁA FC BARCELONĘ

Aut. Summer

Druga połowa

Obrona Chelsea skutecznie powstrzymywała Barcelonę. Szczególną skutecznością wykazywał się Courtois. Dopiero w drugiej połowie piłkarzom Blaugrany udało się wyrównać. W 51′ minucie dość dyskusyjnego gola dla Katalończyków zdobył Luis Suarez. Urugwajczyk skierował piłkę do siatki, jednak została ona wybita przewrotkę Zoumy. Arbiter uznał jednak bramkę.
Jak to z reguły bywa, jeśli coś ma przynieść korzyść Barcelonie, sędziowie nie zastanawiają się zbyt długo z podjęciem decyzji. Owa sytuacja wybiła z rytmu piłkarzy The Blues. Piłkarze Luisa Enrique wykorzystali sytuację. W 65′ minucie bramkę dającą prowadzenie Barcelonie zdobył Sandro Ramirez. Hiszpańska drużyna była już pewna swego, gdy w ostatnich minutach, po błędzie Masipena, Gary Cahill zdobył bramkę dla Chelsea. Doprowadzając tym samym do rzutów karnych.
W jedenastkach Chelsea pokazała swoją wyższość wygrywając 4:2. Gole po karnych dla Barcelony zdobyli Iniesta i Sandro, spudłowali Halilovicy i Pique.
Dla Chelsea natomiast strzelali celnie: Falcao, Moses, Ramires i Remy.

Składy

Barcelona: Ter Stegen, Adriano, Mathieu, Bartra, Douglas, Busquets, Rakitic, Gumbau; Munir, Suarez, Sandro.
Rezerwowi: Sergi Roberto, Pique, Pedro, Iniesta, Rafinha, Jordi Alba, Vermaelen, Masip, Samper, Halilovic.

Chelsea: Courtois, Ivanovic, Cahill, Zouma, Azpilicueta, Oscar, Matic, Cesc, Kenedy, Hazard, Diego Costa.
Rezerwowi: Ramires, Falcao, Obi Mikel, Remy, Willian i Chalobah