ELIMINACJE DO EURO 2016 – GRUPA B

Cypr – Walia

Lider grupy – Walia – nie rozegrał zbyt interesującego spotkania. Pierwsze spotkanie przeciwko Cyprowi Walijczycy zwyciężyli 2:1. W rewanż goście nie włożyli zbyt wiele wysiłku. W pierwszej połowie bramkę na spalonym strzelił Ramsey, więc nie została ona uznana. Gospodarzom przez długi czas udawało się skutecznie bronić. Dopiero w 82′ minucie Gareth Bale po pięknym dośrodkowaniu Richardsa, oddał doskonały strzał głową z około 11m i pokonał bramkarza Cypru. Walijczycy z 17 punktami są na pierwszym miejscu w grupie. Cypr zajmuje pozycję czwartą z 9 oczkami.

Izrael – Andora

Spotkanie Izraelu z Andorą nie było żadną niespodzianką. Kolejna porażka gości. Andora przegrała u siebie z Izralem 1:4. Na wyjeździe nie udało im się zdobyć nawet honorowej bramki. Można stwierdzić, że gospodarze rozegrali całe spotkanie podczas pierwszej połowy. Tylko w pierwszej części spotkania oglądaliśmy bramki, ale za to aż cztery. Dla Izraela strzelali Zahavi (już w 3 minucie!), Bitton, Hemed i Dabbur. Andora nadal nie zdobyła ani jednego punktu i zajmuje ostatnią pozycję w grupie. Izrael natomiast jest trzeci z 12 oczkami.