HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO POLAKÓW NA EURO!

To była jedna z wielu sytuacja, kiedy Milik oddawał strzał na bramkę. Taktyka Polaków polegała na odciąganiu uwagi rywali przez Lewandowskiego, a reszta naszych reprezentantów zagrywała do późniejszego strzelca bramki.

W 39 minucie spotkania bardzo ładnym strzałem popisał się Bartosz Kapustka. Młody Polak przejął piłkę na 20 metrze, minął jednego z przeciwników i oddał strzał pod poprzeczkę rywala, jednak na posterunku znalazł się McGovern i wybił piłkę na rzut rożny. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Niedługo po wznowieniu gry, czyli w 51 minucie, Polacy zdobyli upragnioną bramkę! Bardzo ładną akcję naszych orłów, zakończył Milik, który po asyście Błaszczykowskiego zdobył bramkę strzałem z 14 metrów, zakładający przy tym „siatkę” jednemu z obrońców.

Druga połowa odbywała się pod dyktando Polaków, jednak, zwłaszcza dla postronnego widza, nie oglądaliśmy zbyt wielu bramkowych sytuacji. Oczywiście, były strzały Błaszczykowskiego, Grosickiego, czy też fantastyczna próba Krychowiaka. Zabrakło jednak kreatywności, ta dałaby Polakom kolejną bramkę, na którą nasi reprezentanci zdecydowanie zasługiwali.

Pierwszy mecz Polaków zdecydowanie możemy zaliczyć do udanych, i już z niecierpliwością czekamy na czwartkowe spotkanie z naszym zachodnim sąsiadem – Niemcami.